czwartek, 31 grudnia 2015

Zimowy spacer w górach, chatka w lesie

Uwielbiam góry o każdej porze roku. Zazwyczaj wybieram miejsca, w których nie ma dużego ruchu turystycznego. Podczas mojej ostatniej, przednoworocznej podróży odwiedziliśmy chatkę pewnego Pana. Znajduje się ona w środku lasu. Byłam bardzo zdziwiona, ale również zachwycona, że w takim miejscu można znaleźć coś tak niesamowitego. Po przekroczeniu progu uderzył mnie panujący tam klimat - górski, tajemniczy, a zarazem naprawdę swojski!
***
I love mountains all year long. I usually choose places without a lot of tourists. During our last trip, before New Year's Eve, we visited a hut of a man. The hut is situated in a center of forest. I was very surprised and enchanted that such a lovely thing can be localized in this place. The atmosphere was special.


Zimą góry są szczególnie piękne. Rześkie powietrze, spokój, wspaniałe widoki i natura - to wszystko w jednym miejscu jest czymś nie do opisania. Czego chcieć więcej?
***
I can pace mountains' immensity every season and every time. In winter they are especially beautiful. Fresh air, peace, breathless views, nature- everything in one place, it's unspeakable. What more can we wish?
 
Gospodarz poczęstował nas gorącą herbatą, grzanym winem i smażonymi na piecu kiełbaskami, co idealnie wpasowało się w aurę zimowej pory. Czymś ciekawym było dla mnie to, że tak jak dawniej korzysta on z naturalnych metod przetrzymywania żywności - w ziemi ma wykopaną dziurę, która służy mu jako spiżarnia - trzyma tam  np. ziemniaki.
***
The host gave us a hot tea, mulled wine and fried sausages from an old stoven- it was amazing thing for a cold weather. He told us that he digged a hole and made there a larder- he winter potatoes in this hole.

 
Oczywiście nie obeszło się bez zapoznania się z okoliczną przyrodą...
***
Of course I had to look around to admire the nature...
 

 

 
https://www.facebook.com/WomanFromForest/ https://www.instagram.com/womanfromforest/ womanfromforest@gmail.com

10 komentarzy:

 1. Szczęśliwego Nowego Roku :-) Ja góry bardzo lubię a wyjątkowa jest dla mnie Dolina Pięciu Stawów Polskich w Tatrach :-) Coś pięknego i nie zapomnę tegorocznej wycieczki w to wyjątkowe miejsce :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :). Informuje że zmieniła się nazwa bloga z dazzlingbookofstyle na http://aggiesangle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Skąd zdjęcia ?
  Ja jutro wybieram się w nasze polskie Sudety :)
  http://memyselfandclothespl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. piękne zdjęcia uwielbiam góry!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Również uwielbiam góry!

   Usuń
 5. Wspaniały klimat, ujęłaś w Twoim wpisie wraz z widokami, które zachęcają do tak niezwykłych spacerów. Szkoda, że mieszkam tak daleko i nie jest możliwe bym chodziła na takie spacery, chociaż bym chciała gdyż jestem zwolenniczką długich spacerów wśród natury, którą uwielbiam. Dziękuje, za odwiedziny mojego bloga i pozostawione tam słowa pod moim wierszem, które wypłynęły z Twojego Serca a które są dla mnie cenniejsze niż złoto. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie i życzę Ci aby ten Nowy Rok 2016 * Był Rokiem Twojego szczęścia i życiowej pomyślności w zdrowiu i radości na co-dzień oraz miłego i pogodnego dziś dnia...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miły komentarz. Niestety też mam daleko do tych pięknych rejonów, ale gdy tylko mam okazję na wyjazd, to robię to :)

   Usuń
 6. Lubię spacery,ale nie wspinaczki, po górach. Mam je na szczęście dość blisko. Życzę wspaniałego 2016 roku !

  OdpowiedzUsuń