poniedziałek, 14 sierpnia 2023

Smögen - zachodnie wybrzeże Szwecji

Jeśli miałabym wybrać miejsca, które trzeba odwiedzić będąc w Szwecji, to z pewnością jednym z nich byłoby Smögen, położone na zachodnim wybrzeżu. Miejscowość przyciąga turystów z kilku powodów, o których opowiem poniżej i choć nie ma tam moich ukochanych lasów, to bardzo mi się podobało. Zapraszam do czytania!
Koniec maja okazał się być świetnym czasem na odwiedziny tej miejscowości ze względu na małą ilość turystów, ale i bardzo przyjemną pogodę. Tym, co zachęciło nas do wybrania się w to miejsce była promenada z różnobarwnymi domkami rybackimi (Smögenbryggan), rodem z pocztówki. Nie da się ukryć- Smögen jest wyjątkowo fotogeniczne ;) 

Smögen to świetna lokalizacja dla fanów owoców morza, więc jeśli do nich należycie, to tym bardziej polecam odwiedziny tej niewielkiej miejscowości. Warto spróbować typowego dla Szwecji przysmaku, czyli kanapki z krewetkami. Poza tym okolica ceniona jest przez obserwatorów ptaków. Mi udało się zobaczyć tam kilka rybitw i mew.

Tym, co szczególnie przypadło mi do gustu, były niesamowite widoki. Otaczające skały, malownicze klify w połączeniu z morzem robią wrażenie. Warto jest wybrać się na wędrówkę, np. szlakiem liczącym niespełna 5 km, o którym więcej możesz przeczytać TUTAJ. Oprócz pieszych wycieczek, na liście aktywności do zaliczenia znajdziesz tam m.in. rejs na połów owoców morza, ryb, a także spływ kajakiem czy odwiedziny jednego z miejsc wyznaczonych do pływania, więc jeśli lubicie spędzać czas w sposób aktywny, to myślę, że znajdziecie tu coś dla siebie.

Powyższe zdjęcie przedstawia wieżę, której celem była pomoc statkom w nawigacji. Czytałam, że możliwe są wycieczki na jej szczyt, skąd rozciągają się niesamowite widoki, jednak nie skorzystaliśmy z takiej opcji.


W czasie mojej wycieczki po Smögen nie mogło obyć się bez zejścia z głównego szlaku turystycznego i powędrowania mniej oczywistymi ścieżkami. Choć okolica nie jest bogata w moje ukochane lasy, to warto jest dodać ją do swojej trasy, najlepiej nie w pełnym sezonie. 

Posty z innych miejsc w Skandynawii będą stopniowo pojawiać się na blogu, więc zaglądajcie tu co jakiś czas żeby być na bieżąco. Udanych wycieczek Wam życzę! :)

https://www.facebook.com/WomanFromForest/ https://www.instagram.com/womanfromforest/ womanfromforest@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz